NVMe / PCIe Gen 3 haberleşme arayüzlerini kullanarak 6.0 GB/s hıza ve 16 TB kapasiteye ulaşan SSD’ler savunma ve havacılık uygulamalarında karşılaşılan son derece zorlu koşullara göre tasarlanan dayanıklı 3U VPX SSD ürünleri tasarımında patentlenmiş ve patentlenmeyi bekleyen teknolojilerden yararlanıldı.

Sağlam katı hal sürücülerinde teknoloji inovasyonunun lideri ve dünyanın En İyi SSD şirketlerinden biri olan Foremay, Inc., EC188 serisi dayanıklı VPX SSD sürücülerini duyurdu. Bu askeri ve havacılık sınıfı VPX SSD’ler, 16 TB’a kadar kapasiteyi bir tek kartla sağlayarak dünyanın en büyük kapasitesini sunuyor. Ayrıca, Foremay’ın dayanıklı VPX SSD sürücüleri, 6,5/6,2 GB/sn’ye varan okuma/yazma hızları ve 4KB’de 550K/600K’ya kadar rastgele okuma/yazma IOPS’si ile benzeri görülmemiş bir performans sağlıyor. Bu son teknoloji özellikler, öncü savunma ve havacılık sistemi geliştiricilerinin hava, uzay, yer (kum, çamur ve sulak alan dahil) ve su altı uygulamaları için yeni nesil sistemlerini tasarlamalarına yardımcı olmaktadır.

Foremay’ın CTO’su ve kurucu ortağı Dr. Jack Winters, “COVID-19 salgını, dayanıklı katı hal sürücülerinde teknoloji inovasyonunda sürekli mükemmellik arayışımızdaki sürekli hızımızı durdurmadı” dedi ve ekledi: “Dayanıklı VPX SSD’lerimiz zorlu bir ekonomik ortamda tasarlandılar, zorlu çalışma ortamlarında da iyi hizmet edeceklerdir.”

Foremay’ın dayanıklı VPX askeri sınıf SSD’si, askeri güvenli silme (secure erase), kriptolama, yazma koruması, radyasyonla sertleştirme ve acil durumlarda kendi kendini imha etme gibi özelliklerle daha da geliştirilmiştir. MIL-STD-810G standartlarını karşılayan veya aşan ürünler aşırı titreşim ve şok koşullarını tolere edebilirler. VPX SSD’ler, -50ºC ile 90ºC’lik ortam sıcaklıklarında kesintisiz çalışabilirler. Özel modifikasyonlarla çalışma sıcaklıkları daha da genişletilebilir. Gelişmiş termal gaz kelebeği teknolojilerinden yararlanılarak okuma/yazma hızı, aşırı yüksek sıcaklıktaki ortamlarda çalışırken akıllıca adapte edilir.

Ürün Seçenekleri

EC188 serisi dayanıklı VPX NVMe / PCIe Gen 3 SSD’lerin seri üretimler 3U boyutunda 16 TB ve 6U boyutunda 32 TB kapasite seçenekleriyle başlamıştır. Foremay SATA arayüzlü dayanıklı VPX SSD’ler de sunmaktadır.

Foremay Hakkında

2002 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan Foremay , kritik-görev ve endüstriyel bilgi işlem uygulamaları için oldukça güvenilir, sağlam ve güvenli Katı Hal Sürücüleri (SSD’ler) üretmektedir. Firma çalışmalarını bu alandaki teknolojik yeniliklere adamış, alanında lider bir üreticidir. Foremay’ın merkezi Pasadena, California, ABD’dedir.