Movella; endüstriyel ortamlarda hareketin yönlendirilmesi, kontrol edilmesi ve algılanması için sektörün en iyi sistemlerini sunuyor.

İnsansız hava ve kara araçlarından iç mekân ve su altı robotlarına kadar uzanan geniş sistem yelpazesini bilgi birikimi ile birleştirerek projeleriniz için güvenilir çözümler üretiyor.

MTi-320’ye Genel Bakış

MTi-320, manyetik olarak etkilenebilecek ortamlarda doğru yön takibi gerektiren yüksek hacimli uygulamalar için tasarlanmış bir Active Heading Tracker (AHT) ürünüdür. Fiziksel tasarımı MTi 600 serisi modülleri ile benzerlik gösterirken dahili algılama elemanları ve elektronik tasarımı MTi 1 serisi ile birçok ortak özelliğe sahiptir. Ataletsel Ölçüm Biriminin (IMU) işlevselliğinin yanında, VRU algoritması yer çekimi referanslı bir çerçeveye göre 3D verilerini hesaplar: roll, pitch ve yaw (referanssız).

Tasarımlarda kullanımı kolay, tamamen işlevsel, bağımsız bir modüldür. MTi-320 modülü (IP51), bir RS232 arayüzü aracılığıyla veya RS232’den USB’ye dönüştürücü donanım kilidi kullanılarak USB aracılığıyla bir ana bilgisayara bağlanabilir.

MTi-320‘nin Active Heading Stabilization (AHS) algoritması; çok düşük bir sapma değeri ile optimize edilmiş, gerçek zamanlı “Z ekseni” (Yaw/Heading) oryantasyon ölçümü için dahili #Jiroskoplar ve #İvmeÖlçerler ile isteğe bağlı olarak manyetometreler kullanmaktadır.

Movella’nın optimize edilmiş strapdown algoritması (Attitude EngineTM); yüksek hızlı, kesin hesaplama gerçekleştirir. 1 kHz’de hesaplamalar yaparak yüksek frekanslı hareketleri doğru bir şekilde yakalar. Algoritma; bu uygun maliyetli modülde, çeşitli uygulamalar için yüksek doğruluk ve otomatik kalibrasyon sağlar.

VRU/AHT Ürün Tipleri İçin Movella (Xsens) Sensör Füzyon Algoritması

Movella’nın sensör füzyon algoritması, 3D atalet sensör verilerini kullanarak dünyaya sabitlenmiş bir çerçeveye göre oryantasyonu en iyi şekilde tahmin eder. Attitude and Heading Reference System (AHRS) aksine Active Heading Tracker (AHT), dünyanın manyetik alanına göre mutlak bir sapma veya yönü tahmin etmek için manyetometreleri kullanmaz. AHT tarafından üretilen Yaw tahminine referans verilmez. 0 derecede başlatılır ve öncelikle jiroskop okumalarına dayanır. Bununla birlikte, Strapdown entegrasyon algoritması ve genişletilmiş kalman filtrelemesi nedeniyle, AHT tarafından üretilen Yaw tahminleri, temel jiroskop entegrasyonundan önemli ölçüde daha doğrudur.

Active Heading Stabilization (AHS)

Active Heading Stabilization (AHS), manyetik ortamlarda bile düşük sapmalı, referanssız yön çözümü sağlamak üzere tasarlanmış, sensör füzyon motoru içindeki bir yazılım bileşenidir.

 

AHS, manyetik alanı referans olarak kullanan bir filtre profiline uygulandığında, manyetik alan artık referans olarak kullanılmayacaktır. Yaw çıkışı, Kuzey referanslı yerine başlangıç istikametine göre referans alınacaktır. Bu nedenle sensör başlatıldığında yaw tahmini 0 derece olacaktır. AHS etkinken sapma saat başına 1-3 derece kadar düşük olabilir. Ancak bu, uygulamanın türüne bağlıdır. AHS, depo robotları ve diğer kara araçları gibi zaman zaman hareketsiz kalan uygulamalar için en iyi sonucu verir.

Özellikler