Uzay, Havacılık, Savunma,  Endüstriyel, Ulaşım, Otomasyon, Telekomünikasyon & Haberleşme, Medikal

ABD, 1957

HEICO-LOCK®: Kamalı Emniyet Sistemleri

Özellikle aşırı titreşimlerde yada dinamik yüklemelerde HEICO-LOCK® Kamalı Emniyet Sistemi maksimum güvenlik sağlamaktadır.

Cıvata sıkıldığında HEICO-LOCK® Kamalı Emniyet Sisteminin dış kısmında bulunan radyal dişler karşısındaki yüzeye şeklini işler. Emniyet sistemini etkileyecek bir dinamik yükleme esnasında hareket sadece iç kısımda bulunan kamalı yüzeylerde gerçekleşir. Bu önyükleme kuvvetinin artmasına neden olur.

Somun HEICO-LOCK® Kamalı Emniyet Pullar kombinasyonu cıvata bağlantınızın emniyetini şimdi daha kolay ve verimli kılmaktadır. Çünkü HEICO-LOCK® Emniyetli Somunlar hazır montajlı şekilde gönderilmektedir. Somun ve HEICO-LOCK® Kamalı Emniyet Pullar ayrılmayacak ve dönebilir şekilde birbirine bağlıdır.

 

HEICO-TEC®: Gergi Sistemleri

HEICO-TEC® Germe Somunları ile büyük cıvata bağlantıları basit bir şekilde el ile sıkılabilir. Germe somununu hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlamak için bir tork anahtarı yeterli. Elektrikli, hidrolik veya pinomatik aletlere ihtiyaç yoktur.

HEICO-TEC® Germe Somunun benzersizliği, büyük gövdedeki dişteki ön yükleme kuvvetinin eşit bir şekilde baskı cıvatlarına dağıtmasında. Bu baskı cıvataları tek tek sıkılmaktadır ve böylece maksimum derecede bir ön yükleme kuvveti elde edilmiş oluyor.

HEICO-TEC® Tepki Somunları cıvatalı bağlantılarında HEICO-TEC® Gergi Elemanlarında en uygun tamamlayıcıdır.

Zaten aktif sıkmanızda HEICO-TEC® Gergi Somunlarının avantajlarını kullanıyorsanız, diğer tarafta eşdeğer bir tepkisel somuna ihtiyacını vardır. Özel şekli sayesinde HEICO-TEC® Tepki Somunları esneyerek yaylanır; ve bir cıvata bağlantısı ne kadar esnek olursa o kadar gevşemeye ve sökülmeye karşı sağlam ve güvenli olur.

HEICO-FORM®: Soğuk Dövme Parçalar

HEICO döküm ve talaşlı parçalarını dar toleranslı olmalarına rağmen soğuk dövme olarak üretmesi mümkündür. Bu, malzeme özelliklerinin soğuk dövme ile beraber optimize edildiği ve malzeme kullanımını azalttığı için avantaj sağlamaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?