InnoSenT GmbH merkezi Almanya’da bulunan radar sensörü üreticisidir. Radar teknolojisindeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle InnoSenT GmbH; trafik çözümlerinden güvenlik sistemlerine, otomasyon uygulamalarından robotik sistemlere kadar birçok projenizde sizler için çözümler sunuyor.

InnoSenT tarafından tasarlanan ve üretilen radar sensörleri antenler aracılığıyla ışık radar dalgaları şeklinde sinyaller yayar. Dalgalar nesnelere çarptığında sinyal değişir ve yankıya benzer şekilde sensöre geri yansıtılır. Antene gelen bu sinyal, talep edilen ister/isterlere göre algılanan nesnenin hızı, mesafesi, yönü, açısı, varlığı ve hareketi hakkında bilgiler içerir. Alınan sinyal toplanan verileri kullanarak işlenir ve kullanıcıya istediği bilgiyi sunar.

Peki radarı diğer sensör teknolojilerinden farklı kılan özellikler nelerdir?

  • Penetrasyon: Radar sensörlerinin elektromanyetik dalgaları çeşitli malzemelerin içinden geçebilir. Bu sayede sensörler dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği şekilde tasarımınıza entegre edilebilir.
  • Hava koşullarından bağımsız: Nem, kir, yüksek sıcaklık ve aşırı soğuk gibi hava şartlarına karşı yüksek dayanıklılık sunar. Overexposure ve kötü aydınlatma koşulları altında bile çalışır.
  • Uygulama esnekliği: Farklı ölçüm aralıkları, küçük boyutları ve çeşitli frekans bantları sayesinde her uygulamada kullanılabilir.

Radar teknolojisinde uzman mühendis ekibiyle Alman kalitesini birleştiren InnoSenT, EMS endüstrisinde radar sensör sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminin yanı sıra EMS hizmetleri de sunmaktadır.

InnoSenT hakkında daha detaylı bilgilere https://www.innosent.de/en/index/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Ürünler hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.